1 766 472 sikeres foglalás!
Kényelmes időpontfoglalás magánorvosokhoz!
2011 óta a páciensekért
BRUFEN PLUS 200 mg/500 mg filmtabletta

BRUFEN PLUS 200 mg/500 mg filmtabletta

 

BRUFEN PLUS 200 mg/500 mg filmtabletta 10x buborékcsomagolásban

Törzskönyvi száma: OGYI-T-23641/01

Vényköteles: Vény nélkül kapható

Forgalomba hozatali státusz: A NEAK információja szerint forgalomban van.

Tájékoztató jellegű ár: 1494 Ft

BRUFEN PLUS 200 mg/500 mg filmtabletta 20x buborékcsomagolásban

Törzskönyvi száma: OGYI-T-23641/02

Vényköteles: Vény nélkül kapható

Forgalomba hozatali státusz: A NEAK információja szerint forgalomban van.

Tájékoztató jellegű ár: 2635 Ft

Gyártó: Mylan Ireland

Típus: gyógyszer

Hatóanyag: ibuprofen, paracetamol

Osztályozás: váz- és izomrendszer, gyulladásgátlók és rheuma-ellenes készítmények, nem steroid gyulladásgátlók és rheuma-ellenes készítmények, propionsav-származékok, ibuprofen, kombinációk


BRUFEN PLUS 200 mg/500 mg filmtabletta Betegtájékoztató

1. Milyen típusú gyógyszer az Brufen Plus 200 mg/500 mg

filmtabletta és milyen betegségek esetén alkalmazható?


A Brufen Plus 200 mg/500 mg filmtabletta (a továbbiakban: Brufen Plus) kétféle hatóanyagot tartalmaz (amelyek által a gyógyszer kifejti a hatását). Ez az ibuprofén és a paracetamol.

Az ibuprofén a nem-szteroid gyulladáscsökkentő gyógyszerekhez tartozik (angol rövidítéssel NSAID). Az NSAID-ok a fájdalom és a duzzanat csökkentése, valamint a magas testhőmérséklet csillapítása révén fejtik ki hatásukat.

A paracetamol olyan fájdalomcsillapító, amely az ibuproféntől eltérő módon csökkenti a fájdalmat és csillapítja a lázat. Ez a gyógyszer különösen alkalmas olyan fájdalomcsillapításra, amelyik igénye erősebb, mint amit az ibuprofén és a paracetamol önmagában képes kifejteni.

A Brufen Plus enyhe és közepesen súlyos fájdalmak átmeneti csökkentésére javallott a következő állapotokban: migrén, fejfájás, hátfájás, menstruációs fájdalmak, fogfájás, izomfájdalmak, megfázás és influenza tünetei, torokfájás és láz.

A Brufen Plus 200 mg/500 mg filmtabletta 18 éves és annál idősebb felnőttek kezelésére javallott.

Forduljon kezelőorvosához, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.


2. Tudnivalók a Brufen Plus szedése előtt

Ne szedje a Brufen Plus-t, ha Ön:

- már szed bármilyen más paracetamol-tartalmú gyógyszert;



- már szed bármilyen más fájdalomcsillapító gyógyszert, beleértve az ibuprofént, a nagy dózisú acetilszalicilsavat (napi 75 mg adag felett), vagy egyéb nem-szteroid gyulladáscsökkentőt (NSAID-ot), köztük pl. ciklooxigenáz-2 (COX-2)- gátlót;
- allergiás az ibuprofénre, a paracetamolra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére;
- allergiás az acetilszalicilsavra vagy más NSAID fájdalomcsillapítókra;
- jelenleg, illetve korábban gyomor- vagy nyombélfekélyben vagy bélvérzésben szenved vagy szenvedett;
- véralvadási (koagulációs) rendellenességben szenved;
- szív-, máj vagy veseelégtelenségben szenved;
- a terhesség utolsó 3 hónapjában van.

Figyelmeztetések és óvintézkedések

A Brufen Plus szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével, ha
-

Ön idős;

- asztmás vagy korábban asztmában szenvedett;
- vese-, szív-, máj- vagy vastagbél-betegségekben szenved;
- szisztémás lupusz eritematozuszban (SLE) szenved - ez olyan immunrendszeri kórállapot, amely érinti a kötőszövetet, ízületi fájdalmat, bőrelváltozásokat és egyéb szervi rendellenességeket

vagy más kevert kötőszöveti betegséget okozva;

- emésztőrendszeri betegségekben vagy krónikus gyulladásos vastagbél-betegségben (pl. fekélyes vastagbélgyulladás /kolitisz ulceróza/, Crohn-betegség) szenved;
- a terhesség első 6 hónapjában van vagy szoptat;
-

gyermekvállalást tervez;

-

fertőzés áll fenn Önnél - olvassa el a lenti, "Fertőzések" című részt.



A gyulladáscsökkentő/fájdalomcsillapító gyógyszereket, mint pl. az ibuprofén, összefüggésbe hozták a szívroham vagy a szélütés (szrók) kismértékben megnövekedett kockázatával, különösen nagy adagok alkalmazása esetén. Ne lépje túl az ajánlott adagot vagy a kezelés ajánlott időtartamát.

Fertőzések
A Brufen Plus elfedheti a fertőzések tüneteit, például a lázat és a fájdalmat. Ezért lehetséges, hogy a Brufen Plus késleltetheti a fertőzés megfelelő kezelését, ami növelheti a szövődmények kialakulásának kockázatát. Ezt baktériumok okozta tüdőgyulladás és a bárányhimlőhöz társuló, baktériumok okozta bőrfertőzések esetén észlelték. Ha ezt a gyógyszert egy éppen zajló fertőzés során szedi, és a fertőzés tünetei továbbra is fennállnak vagy súlyosbodnak, azonnal forduljon orvoshoz!

Bőrreakciók
Súlyos bőrreakciókat jelentettek a Brufen Plus alkalmazásával összefüggésben. Abba kell hagynia a Brufen Plus szedését és azonnal orvoshoz kell fordulnia, ha bármilyen bőrkiütés, nyálkahártya-károsodás, hólyagosodás vagy az allergia egyéb jelei alakulnak ki, mert ezek egy nagyon súlyos bőrreakció első jelei lehetnek. Lásd a 4. pontot.

A Brufen Plus szedése előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével, ha Ön
- szívbetegségben szenved, beleértve a szívelégtelenséget, a mellkasi fájdalmat (anginát), vagy ha szívrohama, bypass (bájpassz) műtéte, perifériás artériabetegsége (rossz vérkeringés a lábban a beszűkült vagy elzáródott artériák miatt), illetve ha bármilyen eredetű szélütése (sztrókja) volt (beleértve a "mini-szélütést" vagy a tranziens iszkémiás rohamot (angol rövidítéssel TIA - átmeneti oxigénhiányos roham);
- magas vérnyomásban, cukorbetegségben szenved, magas a koleszterinszintje, családi kórtörténetében szívbetegség vagy szélütés szerepel, illetve ha Ön dohányzik.

Egyéb gyógyszerek és a Brufen Plus

Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy a nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.

Ne szedje

a Brufen Plus filmtablettát

- egyéb paracetamol-tartalmú gyógyszerekkel;
- egyéb NSAID-tartalmú gyógyszerekkel, mint amilyen az acetilszalicilsav és az ibuprofén.

Fokozott figyelem szükséges, mert egyes gyógyszerek kölcsönhatásba léphetnek a Brufen Plus filmtabletta hatóanyagaival, mint pl.
- a kortikoszteroid tabletták (mellékvesekéreg hormonhatású);
- az antibiotikumok (pl. kloramfenikol vagy kinolonok);
- a hányáscsillapítók (pl. metoklopramid, domperidon);
- a szívműködést erősítő gyógyszerek (pl. szívglikozidok);
- a magas koleszterinszintet csökkentő gyógyszerek (pl. kolesztiramin);
- a vízhajtók (amelyek serkentik a vizelet termelődését);
- az immunrendszer működését elnyomó gyógyszerek (pl. metotrexát, ciklosporin, takrolimusz);
- a mánia vagy depresszió kezelésére alkalmazott gyógyszerek (pl. lítium vagy a szerotoninvisszavétel-gátlók /SSRI/);
- a mifepriszton (abortuszt előidéző szer);
- a HIV gyógyszerei (pl. zidovudin).

A Brufen Plus befolyásolhatja egyes gyógyszerek hatását, és fordítva.
Például:
- véralvadásgátló gyógyszerek (azaz vérhígítók, amelyek csökkentik a vér alvadékonyságát, pl. acetilszalicilsav, warfarin, tiklopidin); a magas vérnyomást (ACE-gátlók, pl. kaptopril; béta-blokkolók, pl. atenolol; angiotenzin-II-receptor-gátlók, pl. lozartán) csökkentő gyógyszerek.

Néhány egyéb gyógyszer szintén befolyásolhatja a Brufen Plus hatását és fordítva. Ezért mindig beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével, mielőtt más gyógyszerekkel egyidejűleg kezdené szedni a Brufen Plus filmtablettát.

A Brufen Plus filmtabletta egyidejű bevétele étellel

A mellékhatások kialakulási valószínűségének csökkentése érdekében a Brufen Plus filmtablettát étkezés közben kell bevenni.

Terhesség, szoptatás és termékenység

Ha Ön terhes vagy szoptat, illetve ha fennáll Önnél a terhesség lehetősége vagy gyermeket szeretne, a gyógyszer alkalmazása előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével. Ne szedje a Brufen Plus filmtablettát a terhessége utolsó 3 hónapja alatt. A terhesség első hat hónapjában fokozott elővigyázatossággal szedje a gyógyszert.
A Brufen Plus filmtabletta megnehezítheti a teherbeesést.

Ibuprofén: az ibuprofén azon gyógyszerek közé tartozik, amelyek károsíthatják a női termékenységet, ami a gyógyszer szedésének abbahagyását követően visszafordítható. Tájékoztassa kezelőorvosát, ha gyermeket szeretne, vagy ha nem sikerül teherbe esnie.

Paracetamol: ha szükséges, a Brufen Plus filmtabletta szedhető a terhesség alatt, de a lehető legkisebb adagot kell használnia fájdalma/láza csillapítására a lehető legrövidebb ideig. Tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét, ha a fájdalom és/vagy a láz nem csökken, vagy ha gyakrabban kell szednie a gyógyszert.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre

A Brufen Plus filmtabletta szédülést, a koncentrálóképesség csökkenését és álmosságot okozhat.
Amennyiben ezek valamelyikét tapasztalja, ne vezessen gépjárművet és ne használjon semmilyen eszközt vagy gépet.


3. Hogyan kell szedni a Brufen Plus filmtablettát?


Ezt a gyógyszert mindig pontosan a a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

Felnőttek: az ajánlott adag 1 tabletta vízzel és étellel együtt bevéve, naponta legfeljebb
3 alkalommal.
Az egyes adagok bevétele között legalább 6 órának kell eltelnie.
Ha egy tabletta nem csökkenti a tüneteket, akkor legfeljebb 2 tabletta vehető be naponta három alkalommal.
Ne vegyen be hat tablettánál többet (amely 1200 mg ibuprofénnek és 3000 mg paracetamolnak felel meg) 24 órás időszak alatt.

Alkalmazása gyermekeknél és serdülőknél

Ne alkalmazza ezt a gyógyszert 18 éven aluli gyermekeknél és serdülőknél.


Szájon át történő és kizárólag rövid időtartamú alkalmazásra.
A legkisebb hatásos adagot kell alkalmazni a tünetek enyhítéséhez szükséges legrövidebb ideig.

Nem szedheti a Brufen Plus filmtablettát 3 napnál hosszabb ideig.


Ha fertőzése van, azonnal forduljon orvoshoz, ha a tünetek (például láz és fájdalom) tartósan fennállnak vagy súlyosbodnak (lásd 2. pont).

Ha az előírtnál több Brufen Plus filmtablettát
vett be
Ha az előírtnál több Brufen Plus filmtablettát vett be, vagy például egy gyermek vette be véletlenül ezt a gyógyszert, a kockázat megítélése érdekében és az intézkedéssel kapcsolatos tanácsért mindig forduljon orvoshoz vagy vegye fel a kapcsolatot a legközelebbi kórház sürgősségi osztályával.
A tünetek közé tartozhat a hányinger, a gyomorfájdalom, a hányás (amely tartalmazhat vércsíkot), a fejfájás, a fülcsengés, zavartság és remegő szemmozgás. Nagy adagoknál álmosságról, mellkasi fájdalomról, szívdobogásérzésről, eszméletvesztésről, görcsökről (főleg gyermekeknél), gyengeségről és szédülésről, a vizeletben megjelenő vérről, hideg testérzetről és légzési problémákról számoltak be.

Azonnal beszéljen kezelőorvosával, ha túlságosan nagy adagot vett be ebből a gyógyszerből, akkor is, ha jól érzi magát. Ez azért szükséges, mert a túlságosan nagy adag paracetamol késleltetett, súlyos májkárosodást okozhat.

Ha elfelejtette bevenni a Brufen Plus filmtablettát

Ne vegyen be kétszeres adagot a kihagyott adag pótlására. Ha elfelejtette bevenni az adagját, vegye be amint az eszébe jut, majd vegye be a következő adagot legalább 6 órával később.


4. Lehetséges mellékhatások


Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek.

HAGYJA ABBA A BRUFEN PLUS SZEDÉSÉT és forduljon kezelőorvosához, ha az alábbiakat tapasztalja:

-

gyomorégés, gyomorrontásszerű tünetek;

- bélvérzés jelei (súlyos gyomorfájdalom, vér vagy olyan folyadék hányása, amelyikben kávészemcseszerű részecskék vannak, véres széklet/hasmenés, fekete, szurokszerű széklet);
- agyhártyagyulladás jelei, úgymint: tarkómerevség, fejfájás, hányinger és hányás, láz vagy zavarodottságérzet;
- súlyos allergiás reakciók tünetei (az arc, a nyelv, illetve a torok duzzanata, nehézlégzés, az asztma romlása);
- súlyos bőrreakciók, amelyek DRESS szindróma néven ismertek (gyakoriságuk nem ismert). A DRESS tünetei az alábbiakat foglalják magukban: bőrkiütés, láz, nyirokcsomóduzzanat és emelkedett eozinofil sejtszám (egy fehérvérsejt típus).

Egyéb lehetséges mellékhatások

Gyakori

mellékhatások (10 -ből legfeljebb 1 beteget érinthet)
- gyomorfájdalom vagy diszkomfort érzés, hányinger és hányás, hasmenés;
- emelkedett májenzimszintek (amely a vérvizsgálatokban észlelhető),
- verítékezés

Nem gyakori mellékhatások (100 -ból legfeljebb 1 beteget érinthet)
- fejfájás és szédülés, szelesség és székrekedés, bőrkiütések, arcduzzanat;
- a vörösvértestek számának csökkenése, illetve a vérlemezkeszám (a véralvadásért felelős sejtek számának) emelkedése.

Nagyon ritka mellékhatások (10.000 -ből legfeljebb 1 beteget érinthet)
- a vérsejtek számának csökkenése (amely torokfájást, szájfekélyesedést, influenzaszerű tüneteket, súlyos kimerültséget, megmagyarázhatatlan vérzést, véraláfutásokat és orrvérzést okozhat);
- látászavarok, fülzúgás, forgó érzés;
- zavarodottság, depresszió, hallucináció;
- fáradtság, általános rossz közérzet;
- súlyos bőrreakciók, pl. bőrhólyagosodás;
- magas vérnyomás, folyadékfelhalmozódás;
- májproblémák (amelyek a bőr és a szemfehérjék besárgulását okozhatják);
- veseproblémák (amelyek a vizelettermelődés fokozódását vagy csökkenését, lábduzzanatot okozhatnak);
- szívelégtelenség (amely légszomjat és vizenyősödést okozhat).

Nem ismert (a gyakoriság nem állapítható meg a rendelkezésre álló adatokból)
- vörös, pikkelyesen hámló bőrkiütések bőr alatti duzzanattal és hólyagok, főként a bőrredőkben, a törzsön és a felső végtagokon, amelyeket láz kísér a kezelés kezdeti időszakában (akut exantémás pusztulózis). Hagyja abba a Brufen Plus filmtabletta szedését, ha ilyen tünetek alakulnak ki és azonnal forduljon orvosi segítségért. Lásd a 2. pontot is.
-

a bőr fényre érzékennyé válik


Az olyan gyógyszerek, mint a Brufen Plus, összefüggésben állhatnak a szívroham (szívinfarktus) kismértékű emelkedett kockázatával (lásd 2. pont).

Mellékhatások bejelentése

Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az alábbi elérhetőségek valamelyikén keresztül: Országos Gyógyszerészeti és Élelmezés-egészségügyi Intézet, Postafiók 450, H-1372 Budapest, Magyarország, honlap: www.ogyei.gov.hu.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.


5. Hogyan kell a Brufen Plus filmtablettát tárolni?


A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

A dobozon és a buborékcsomagoláson feltüntetett lejárati idő (Felh.:) után ne szedje ezt a gyógyszert. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

Ez a gyógyszer nem igényel különleges tárolási körülményeket.

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.


6. A csomagolás tartalma és egyéb információk

Mit tartalmaz a Brufen Plus 200 mg/500 mg filmtabletta?

- A készítmény hatóanyagai az ibuprofén és a paracetamol.
Filmtablettánként 200 mg ibuprofént és 500 mg paracetamolt tartalmaz.
- Egyéb összetevők:
Tablettamag: hidegen duzzadó kukoricakeményítő, kroszpovidon (A típusú) (E1202), vízmentes kolloid szilícium-dioxid (E551), povidon K-30 (E1201), hidegen duzzadó keményítő, talkum (E553b), sztearinsav (50).
Filmbevonat: poli(vinil-alkohol) (E1203), talkum (E553b), makrogol 3350 (E1521), titán-dioxid (E171)

Milyen a Brufen Plus külleme és mit tartalmaz a csomagolás?



Fehér vagy csaknem fehér színű, ovális, 19,7 mm x 9,2 mm méretű filmtabletta.

10, 12, 16, illetve 20 filmtablettát tartalmazó Aluminium//PVC/PVDC buborékcsomagolás dobozban.

Nem feletétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomba.

Pharmindex
Az adatokat a PHARMINDEX gyógyszer-információs adatbázis szolgáltatja.
© Vidal Next Kft. 2021