“Utunk irányát magunkban hordjuk, és magunkban égnek az örök, sorsjelző csillagok.” Szabó Jennifer vagyok, okleveles pszichológus, irodalomterapeuta, kognitív viselkedésterápiás konzultáns jelölt. Szakmai szellemiségemet jól kifejezik Szerb Antal sza...
“Utunk irányát magunkban hordjuk, és magunkban égnek az örök, sorsjelző csillagok.” Szabó Jennifer vagyok, okleveles pszichológus, irodalomterapeuta, kognitív viselkedésterápiás konzultáns jelölt. Szakmai szellemiségemet jól kifejezik Szerb Antal szavai – hiszem, hogy kérdéseinkre a válaszok, nehézségeink megoldására...
“Utunk irányát magunkban hordjuk, és magunkban égnek az örök, sorsjelző csillagok.”
Szabó Jennifer vagyok, okleveles pszichológus, irodalomterapeuta, kognitív viselkedésterápiás konzultáns jelölt.
Szakmai szellemiségemet jól kifejezik Szerb Antal szavai – hiszem, hogy kérdéseinkre a válaszok, nehézségeink megoldására az erőforrások bennünk lakoznak és a sorsjelző csillagaink ezek irányába terelnek minket. Ezeket a csillagokat azonban szem elől téveszthetjük vagy meg sem találjuk lelkünk bonyolult galaxisában. Megismerésükhöz olykor szükség lehet egy segítőre, aki teljes odafordulásával és elfogadásával, a kapcsolat erejével támogat önmagunk mélyebb, részletesebb megértésében. A hozzám közel álló személyközpontú szemlélet alaphipotézise éppen ez: mindenkiben megvan a lehetőség önmaga megismerésén keresztül a változásra, a fejlődésre.
A világban való működésünket és viszonyulásunkat nagyban meghatározzák a bennünk megjelenő gondolatok és az őket kísérő érzések, amik sokszor átfestik számunkra a valóságot. Ahogy Fodor Ákos írta nekünk: „Nagyon figyelj, mert a világot teszed is azzá, aminek látod.” Ezért a közös munka során nagy figyelem jut a belső élmények értelmezésére, hogy ne csak reakciók legyünk a világban, hanem valóban olyan válaszokat tudjunk adni, amelyek összhangban állnak velünk.
A legfontosabb célom, hogy a hozzám fordulók megtanuljanak saját terapeutájuk lenni. Hiszen az önismeret nem egy végállomás számomra, hanem egy szemléletmód, ami az életünk során segít minket abban, hogy a lehető legjobb önmagunk lehessünk.
Amennyiben nyitott rá, irodalomterapeutaként szívesen dolgozom szövegekkel is. Vekerdy Tamás szerint “Az olvasás – ha élvezetet okoz – segít élni. Átélni és túlélni is.” Az irodalomterápia segítségével a szövegek egy olyan felületet biztosíthatnak számunkra, amelyek segítségével tükörbe nézhetünk. Emellett a kreatív, expresszív írás gyakorlatát is használom, amely során olyan tudattalan folyamatok kelhetnek szárnyra bennünk, amire eddig nem is gondoltunk. A művekkel olyan nyelvet kínálok, amellyel képesek lehetünk jobban megérteni önmagunkat, így másokat és a világot is.
Ebben a szemléletben támogatom klienseimet.
Módszerek:
Személyközpontú szemlélet
Rendszerszemléletű gondolkodás
OH kártyák
Kognitív viselkedésterápiás elemek
Irodalomterápia
Pszichoedukáció