Dr. Bőhm Tamás vagyok, kardiológus. Orvosi diplomámat 1991-ben szereztem a Pécsi Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Karán, majd 1996-ban belgyógyászati, 2000-ben kardiológiai, 2012-ben pedig intenzív terápiás szakvizsgát szereztem. 2018-b...
Dr. Bőhm Tamás vagyok, kardiológus. Orvosi diplomámat 1991-ben szereztem a Pécsi Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Karán, majd 1996-ban belgyógyászati, 2000-ben kardiológiai, 2012-ben pedig intenzív terápiás szakvizsgát szereztem. 2018-ban mellkason-, és nyelőcsövön keresztül történő szívultrahang jártas...
Dr. Bőhm Tamás vagyok, kardiológus.
Orvosi diplomámat 1991-ben szereztem a Pécsi Orvostudományi Egyetem Általános Orvostudományi Karán, majd 1996-ban belgyógyászati, 2000-ben kardiológiai, 2012-ben pedig intenzív terápiás szakvizsgát szereztem. 2018-ban mellkason-, és nyelőcsövön keresztül történő szívultrahang jártassági képesítést kaptam (transthoracalis és transoesophagealis ultrahang licenc).
Végzettségem megszerzése óta több intézményben is volt alkalmam tapasztalatot szerezni, többek között a Gottsegen György Országos Kardiológiai Intézetben gyógyítottam 2011-ig. Azóta a Semmelweis Egyetem Kútvölgyi Klinikai Tömbjében, az Aneszteziológiai és Intenzív Terápiás Klinika kardiológia ambulanciáján dolgozom klinikai főorvosként.
Meggyőződésem szerint nem lehet eléggé hangsúlyozni, hogy minden ember egyedi eset, mindenkit személyre szólóan kell vizsgálni és kezelni. Így bármennyire is hasonlatosak a tünetek, a páciensek panaszainak hátterében álló ok felderítése, és így a pontos diagnózis felállítása, majd a személyre szóló terápia beállítása - küldetésem a szakmámban.
Végtelen hálával töltenek el a páciensek gyarapodó pozitív visszajelzései, megtisztelő a bizalmukat elnyerni és megtartani.
Várom az újkeletű vagy már ismerten magas vérnyomás betegségben szenvedőket, és mindazok jelentkezését, akiknél szív-érrendszeri betegség gyanúja felmerül, vagy már ismert szívbetegségük van (pl. szívinfarctus, ritmuszavar, szívelégtelenség stb …) és szeretnének aktuális kardiológiai státuszukkal tisztában lenni.
Kiemelt hangsúlyt fektetek a megelőzésre, ezért rendeléseimen szív-érrendszeri rizikófelmérést végzek, különös tekintettel azokra, akiknek a családjában már ilyen megbetegedés előfordult.
Klinikai hátteremmel lehetőségem van transoesophagealis (TEE) ultrahang vizsgálatot is végezni, ami számos, csak ezzel a módszerrel felismerhető betegség diagnosztikájában nyújt segítséget.
„Úgy foglalkozom a hozzám forduló páciensek problémáival, ahogyan szeretném, ha fordított esetben velem foglalkoznának.”