Mentálhigiénés szakember, képzésben lévő családterapeuta (szupervíziós szakaszban)
Empatikus és lelkesítő, inspiráló személynek tartom magam, akinek szakmai életében a mások támogatása, fejlesztése folyamatosan jelen van.
*Pár- és családterápia | egyéni segítő beszélgetés, érzelmi támogatás*
A Károli Gáspár Református Egyetemen szereztem mentálhigiénés szakember diplomát, később ugyanott kezdtem pszichológiát hallgatni. A több éves egyéni mentálhigiénés szakemberi munkám során sokszor előfordult, hogy a kliens a családtagjainak szeretett volna ajánlani, ami azonban nem vállalható: a szupervízorom javasolta ekkor a család- és párterápiát, hogy ha a téma más családtagokat is érint, akkor ez az etikus és megfelelő, hasznos módszer. Jelenleg a Magyar Családterápiás Egyesület családterápiás képzésének immár szupervíziós szakaszában vagyok.
Pár- és családterápia: a Magyar Családterápiás Egyesület módszerspecifikus képzésén készültem fel a családokkal, párokkal való munkára, jelenleg szupervíziós szakaszban vagyok. A párokkal/családokkal való közös munkában a kötődéselméletet, a kommunikációt - főként az érzelmek és igények megfelelő kifejezését - és a transzgenerációs hatásokat különösen fontosnak tartom. Ezen üléseket a kollégáimmal, páros vezetéssel (folyamatos szupervízió mellett) tartom. A Pszichofészekben a család- és párterápiákat Sárai Henrietta, képzésben lévő családi tanácsadó kolléganőmmel közösen tartjuk.
Segítő beszélgetéseket 2014-től tartok, 2015-től áldozatok számára is: bűncselekmények vétlen áldozatainak vagy az ő szeretteiknek. Sokat dolgoztam pl. bántalmazottakkal vagy azok felnőtt rokonaival, eltűnt hozzátartozóikat keresőkkel, ill. közlekedési baleset, gyilkosság elhunyt áldozatainak hozzátartozóival), utóbbiak számára veszteségfeldolgozást/gyásztanácsadást tartottam. A munkám során együttműködtem pszichológussal, pszichiáterrel, családterapeutával.
A klienseim empatikus, biztonságot nyújtó embernek írnak le, egy volt áldozatsegítő és szupervízor munkatársam a rendszerszemléletben való gondolkodást és az energiát emelte ki, mint rám jellemzőt és megemlítette a klienseknek adott figyelmet, azt, ahogy abban támogatom őket, hogy ismét képesek legyenek a kríziseiket, nehézségeiket feldolgozva az önálló, magabiztosabb életre, a mentális jóllétre, kapcsolódásra.
Rendíthetetlen bízom abban, hogy a hozzám fordulók lelkileg jobban lesznek, a nehézségeiket megoldják, kapcsolataikban a jó változást elérik: a fenti támogató & fejlesztő szakmákban szerzett tapasztalat, a kliensekkel való közös munka során megerősödött bennem a hit, hogy a hozzám fordulókban ott van az erőforrás és kreativitás, amelyekkel a nehézségeiket feldolgozni, a jó változást megteremteni tudják. Ám kerülhetnek mégis olyan helyzetbe, hogy elakadást, tanácstalanságot, keserűséget/dühöt élnek meg és azt érzik „Ez most nem megy / ez meghalad” vagy hogy „Egyedül nem megy”, és akkor egy külső szakember támogatását is kérhetik, aki segíti ezt az erőforrást megtalálni és mozgásba hozni, ill. rálátni egy külső szemmel a helyzetre és a benne lévőkre.
Amennyiben az ülés során az derülne ki, hogy inkább pszichológussal megtartandó egyéni pszichoterápiára, esetleg pszichiáterre van szükség, szakmai ismeretségi körömből jó szívvel tudok ajánlani kiváló, felnőttekkel foglalkozó szakembereket, ill. gyerekekkel foglalkozó pszichiátert, pszichológust, valamint ADHD-ra és autizmusra specializálódott szakembereket is.
Ülések időtartama: család- és párterápia - 90 perc, egyéni ülések 50 perc
Díjazás: a Pszichofészek aktuális díjai annak weboldalán találhatóak
FELHÍVOM FIGYELMÜKET, hogy pár- és családterápiára szombat délelőttönként van lehetőség, amennyiben ettől eltérő időpontra van igényük vagy egyéni konzultációra/segítő beszélgetésre, akkor külön egyeztetésre van szükség a terem foglaltsága miatt.