Osztályvezető, ortopéd-traumatológus szakorvos. 2003-ban végzett a Pécsi Tudományegyetem Általános Orvostudományi Karán. Ortopédiai és traumatológiai tapasztalatát az Egyetem klinikáin és a HMAA ösztöndíjával a University of Buffalo (NY, USA) oktatókórházának ortopédiai centrumában szerezte. A diploma megszerzését követően 5 évig a pécsi Ortopédiai Klinikán dolgozott, majd a Baleseti- és Kézsebészeti Klinikával való integrálódást követően 2008-tól a Mozgásszervi Sebészeti Intézet Traumatológiai és Kézsebészeti Klinikai Tanszékének munkatársa lett. Jelenleg a Traumatológiai és Kézsebészeti Klinika csípőtáji és protézises eseteivel foglalkozó “B” osztályának osztályvezetője. Emellett a Da Vinci Magánklinika és a Medicover Klinika ortopéd-traumatológus specialistája. Dr. Bűcs Gábor a csípő- és térdprotézis beültetésekre specializálódott ortopéd-traumatológus. Hivatása, hogy betegeinek fájdalmai megszűnjenek és gyorsan visszanyerjék mozgásban aktív életüket. Sok száz sikeresen elvégzett protézisműtét után az izomátvágás nélküli elülső csípőprotézis beültetésre specializálódott. Térdprotézis műtétéit a térdízület nyújtó izomzatát megkímélő módszerrel végzi. 2003 óta vesz részt oktatóként a graduális orvos- és gyógytornászképzésben, valamint a posztgraduális ortopéd-traumatológus szakorvosképzésben. Rendszeres résztvevője hazai és nemzetközi tudományos konferenciáknak. 2014-ben az Észak-Amerikai Artroszkópos Társaság (AANA) floridai éves konferenciáján, 2015 -ben az ICJR párizsi Protetikai Világkonferenciáján, majd a 4. Anterior Hip Course-on vett részt Houston-ban (TX, USA). 2016-ban elvégezte a Stolzalpe Klinik primer és reviziós térdprotetikai képzését, valamint részt vett az 5. Anterior Hip Course-on Houston-ban. 2014 júliusában elsőként kezdte el a térítéses csípő- és térdprotézis beültetést a DaVinci Magánklinikán. Évekkel ezelőtt a Pécsi Tudományegyetem Traumatológiáján elsőként végzett izomátvágás nélküli csípőprotézis beültetést, elülső feltárásból. Azóta csípőprotézis beültetéseinél az esetek döntő többségében ezt a megközelítést alkalmazza. A Traumatológiai Klinika szervezésében 2016-ban webkonferenciát tartott “Régi módszer, új technika” címmel az izomátvágás nélkül ( elülső ) anterior csípőprotézis beültetés témájában.
Érdeklődési területe: csípő- és térdprotetika, ezen kívül a csípő- és a térd időskori megbetegedései, a gerinc degeneratív megbetegedései, a porckopás, az ortopédiai kéz- és lábbetegségek, az alagút-szindrómák, a gyermekortopédia, valamint az alsó- és felső végtag akut baleseti ellátása. Dr. Bűcs Gábor az ortopédiát és a traumatológiát is művelő mozgásszervi sebészként dolgozik. Alapvetően ortopédiai beállítottságú, de szerencsésnek tartja, hogy baleset-sebészeti gyakorlata okán kifejezetten széles eszköztárral rendelkezik a komplex esetek ellátásban. Ezen tapasztalatát főleg a revíziós térd- és csípőprotetikai esetek kapcsán tudja kamatoztatni. Az egyszerű kopásos betegek ellátása mellett jelentős energiákat fordít a lazulásos és protézis-körüli töréses esetek definitív megoldására is. A térd- és a csípőízület kezdődő, illetve kopáshoz vezető rendellenességeinek konzervatív és protézisbeültetést megelőző műtéteitől kezdve teljes spektrumában kezeli a két teherviselő nagyízület betegségeit.
Érdeklődési területe a csípő- és térdízület betegségei, ezen belül a csípőprotézis és térdprotézis beültetés. Minimál invazív csípőprotézis beültetés elülső (anterior) feltárásból
balesetes, revíziós és poszttraumás protézisbeültetések minimál invazív módszerekkel. Csípőprotézis beültetés speciális (extensiós) asztalon, radiológiai elemzőrács (Orthogrid) használatával. Minimál invazív feltárással végzett térdprotézis beültetés, digitális rtg, MRI és CT alapú tervezéssel. Egyedi sablonnal végzett térdprotézis beültetés MRI felvétel alapján. Digitális tervezéssel végzett és Orthogrid-del kontrollált protézis beültetés.