
Solton születtem, Kunszentmiklóson érettségiztem és a Szegedi Orvostudományi Egyetemen szereztem orvosi diplomát. Végzésem után a Kecskeméti Megyei Oktatókórház Szülészet – Nőgyógyászati Osztályán kezdtem dolgozni. Folyamatosan, egyetlen munkahelyen dolgoztam.
Kandidátusi disszertációm témájában 1982-ben 1 éves ENSZ kutató ösztöndíjat kaptam az Egyesült Államok, Missouri Állam St. Louis város Orvostudományi Egyetemének Prostaglandin Kutató Laboratóriumába. Sajnos ezt az ösztöndíjat az akkori Megyei Pártbizottság titkára leányának sajátos módon juttatta át, így kutatásom ezen fejezetét nem tudtam megvalósítani.
Időközben szülészet nőgyógyászatból, majd később Természetgyógyászati Tudományokból szakvizsgákat tettem.
Sok évtizedes szülész-nőgyógyász tapasztalattal várom a gyógyulni vágyókat.
Az 1970-es évek végére 10 éves kutatómunka után kidolgoztam egy kombinált hüvelykúpot, ami folyamatos használatú és szerepe megegyezik a szájüreg fogmosás higiénéjével. Tehát heti 1-2-szeri éjszakai rendszeres használatával tökéletes hüvelyi tisztaságot biztosít és megszünteti a kóros hüvelyi folyásokat, veszélyhelyzetekben (gyógyfürdő, uszoda, strandok, közös toalett használat, nagy melegek, cukorbetegség stb.) sűrűbb felhelyezésével pl. - másnaponta – képes kivédeni a különböző hüvelyi fertőzéseket.
1980-ra elkészültem egy másik recepttel, Fo.No. Formában írható készítményemmel a lábizzadás, lábszag ellen, ami egy tégelyben forgalmazható rázókeverék. A használata folyamatos és egyszerű: az első 1-2 hónapban reggel felkenjük a lábujjakra és talpakra, és ráhúzzuk a zoknit. Így a láb kezelés mellett a készítménnyel átivódott zokni a cipő belvilágát is fertőtleníti. Később elég a heti 1-2-szeri használat és a lábak tiszták, gombamentesek, szagtalanok.A 2000-es évek elején kezdtem el mélyebben elmerülve foglalkozni az INZULIN REZISZTENCIA és a gyakran vele járó POLYCISZTÁS OVARIUM SZINDRÓMA (PCO) kutatásával, diagnosztikájával és komplex kezelési módszereinek kidolgozásával, belevonva a természetgyógyászat adta fontos, nem elhanyagolható lehetőségeit is. Mint ismeretes a PCO szindróma a nők népbetegsége, a fertilis korú nők 10-15%-ában, tehát igen magas arányban fordul elő.
A PCO szindróma elnevezés egy gyűjtőfogalom, amihez mai tudásunk és általános konszenzus alapján 4 egymástól jól elkülöníthető csoport tartozik, mindegyiknél enyhe, közepes és súlyos tünetekkel és következményekkel járó változataival.
Az elmúlt 30 évben a kórkép diagnosztikája, terápiája hatalmasat fejlődött és nap, mint nap új lehetőségeket kapunk a gyógyszerkutatás felől a PCO szindróma kezelésére is.
Korai felismerése és fenotípusonkénti egyénileg kialakított komplex kezelése rendkívül fontos, mert hosszabb – hosszú távon kezelés nélkül súlyosak és maradandóak a szövődmények. (Ilyenek: 2-es típusú késői és terhességi cukorbetegség, zsíranyagcsere zavar, következményes szív- és érrendszeri problémák, pajzsmirigy, globális hormonális és vérzés zavarok, meddőség, kóros elhízás, kedvezőtlen életminőség, depresszió, reménytelenség stb.)
A kórkép kutatásának, kezelésének fejlődésével történő naprakész lépéstartás miatt tájékozódó és tájékoztató levelező kapcsolatban állok az Egyesült Államok Massachusetts állam, Birmingen Női Klinikájának professzorával, Barbieri professzorral. Az Ő intézete világelsők között van a PCO szindróma kutatásában, kezelésében és tőle kapom a mindenkori legújabb információkat és közlöm is vele eredményeimet.
Ilyen felkészültség mellett bátran vállalom ezen betegségcsoport pácienseit. Maga a vizit esettől függően 3/4-1 órát vesz igénybe, ami után elindul a komplett diagnosztika és a kombinált kezelések, bele értve a vérzészavaros és meddőségi állapotokat is.
Természetesen a PCO szindróma magas előfordulási aránya mellett is a szülészet-nőgyógyászat orvostudománya óriási szakterületének csak egy elenyésző kis része. Csak a tankönyvi anyag több ezer oldal. Ebből következik, hogy minden részterületet SENKI NEM TUD csúcs szinten művelni. Ezért van az, hogy még a legnagyobbak is csak néhány területet ismernek a kor legmagasabb fokán. Őket hívja a köznyelv specialistáknak. Ez alól az egyetemes szabály alól én sem vagyok kivétel. Egyes részterületekre – a PCO szindrómán kívül – én is SPECIALIZÁLÓDTAM, melyeket igyekszem magas szinten, lelkiismeretesen végezni. A többi területre is sok évtizedes gyakorlatomnál fogva jó a rálátásom, de a csúcs szint eléréséhez specialisták tanácsaira, illetve kiegészítő vizsgálatokra van szükségem.