Mindannyian a saját, egyedülálló látásmódunkkal viszonyulunk önmagunkhoz és a világhoz, így nem csak az örömeink, de a nehézségeink is egyediek. A kognitív viselkedésterápiás fókuszú tanácsadásnak fontos része az egyes problémák gyökerének és fenntartó tényezőinek megértése, a káros megküzdési stratégiák feltárása, valamint saját erőforrásaink feltérképezése - ezek alapján készül el a személyre szabott kezelési terv. Hangsúlyos még a probléma okozta akut stressz csökkentése relaxációs módszerekkel, például autogén tréninggel. Strukturált, időhatáros módszerről van szó, általában 12-20 alkalmas szakaszokban zajlik, az egyes nehézségek komplexitásától függően.
Hiszek benne, hogy a közös munka során az empatikus, elfogadó és kölcsönösen őszinte közeg megteremtése kulcsfontosságú szerepet tölt be, mert azon túl, hogy megalapozza az együttműködést, segít megtapasztalni azt, hogy a nehézségek közepette is lehetünk kedvesek saját magunkkal.
Fontos számomra a fejlődés szakmailag és önismereti szempontból is, hogy magas színvonalú szolgáltatást nyújthassak a hozzám forduló klienseknek. Ezért a pszichológus diploma megszerzése után elkezdtem a klinikai szakképzést, önismereti téren csoportos és egyéni kiképző terápiában vettem részt.