4 145 400 sikeres foglalás!
Kényelmes időpontfoglalás magánorvosokhoz!
2011 óta a páciensekért
Bogdán Brigitta -

Bogdán Brigitta

Beszélt nyelvek: magyar
Bemutatkozás

Transzperszonális szemléletű pszichológus (M.A.), krízistanácsadásra szakosodott tanácsadó szakpszichológus, life és business coach, személyközpontú tanácsadó-jelölt vagyok. Társadalmi tanulmányok alapdiplomám is van, és a személyközpontú "nagy módsze...

Tovább olvasom
Időpontot foglalok másik magánorvoshoz
Bogdán Brigitta -

Bogdán Brigitta

Beszélt nyelvek: magyar
Bemutatkozás

Transzperszonális szemléletű pszichológus (M.A.), krízistanácsadásra szakosodott tanácsadó szakpszichológus, life és business coach, személyközpontú tanácsadó-jelölt vagyok. Társadalmi tanulmányok alapdiplomám is van, és a személyközpontú "nagy módszerem" mellett több egyéb módszerbe nyertem alposabb bepillantást (pl....

Tovább olvasom
Időpontot foglalok másik magánorvoshoz

További pszichológus magánorvosok

Még több pszichológus

További pszichológus magánorvosok

Még több pszichológus orvos

Részletes adatok

Bemutatkozás

Transzperszonális szemléletű pszichológus (M.A.), krízistanácsadásra szakosodott tanácsadó szakpszichológus, life és business coach, személyközpontú tanácsadó-jelölt vagyok.

Társadalmi tanulmányok alapdiplomám is van, és a személyközpontú "nagy módszerem" mellett több egyéb módszerbe nyertem alposabb bepillantást (pl. autogén tréning, művészetterápia, NLP, individuálpszichológia, mindfulness, stb.), emellett agykontroll tanfolyamokat és tibeti meditációs technikákat is elsajátítottam.

Transzperszonális pszichológiai tágabb szemléleti keretben és a gyakorlatban ezt tökéletesen támogató személyközpontú szemlélettel dolgozom.

A transzperszonális irányzat az emberre spirituális lényként tekint, akik össze vagyunk kötve egymással és a "Nagy Egésszel" is. Vagyis a pszichológia negyedik erőirányaként tágabb perspektívába helyezi azt, amit eddig a tudomány által is megtudtunk lelki működésünkről, és térben és időben egyaránt távolabbra merészkedve különböző korok és kultúrák felhalmozott össztudását is integrálja (legyen az nyugati vagy keleti). Egyértelmű, hogy mindez a természetes folyamatok tiszteletével, és nem ellenében történik. Ez holisztikus és ökológiai szemlélet, mely önkifejezést is jelent saját magam számára is, és hitelességem és önmegvalósításom szempontjából alapvető fontosságú, hogy ezt megélhetem hivatásom során is.

Ennek a tágabb szemléleti keretnek a gyakorlati megvalósulásának lehetőségét az affektív (érzelmi) alapú tanácsadási/terápiás irányzatban, a személyközpontú szemléletben találtam meg, mely a segítői munka olyan hozzáállását valósítja meg, melyet pályám kezdete előtt is mindig kerestem - és bár szerencsére sok személyközpontú szemléletű szakember dolgozik hazánkban, legfőképpen ez ott tud kibontakozni, ahol azt a rendszer is lehetővé teszi (ez sajnos a legritkább esetben van így) vagy amennyiben a segítő állja a sarat a rendszer ellenében, vagy pedig kivonva magát a merev struktúrákból, "rendszeren kívül", pl. szabadúszóként, vagy a napjainkban minden szinten lejátszódó változásoknak megfelelő, új rendszert alkotva működik. Ugyanis ez a szemlélet itthon sajnos rendszerszinten nagyon hiányzik több területről. Ilyen pl. a feudális természetű, betegek felnőttként kezelését és a velük való empatikus, emberi bánásmódot figyelmen kívül hagyó hazai egészségügyi rendszer. Sajnos vagy nem sajnos; a rogersi személyközpontú módszer ennek tökéletes ellentéte. Vagyis a középpontban a kliens egyediségének, méltóságának tisztelete, egyedi érzelemvilágának empatikus megértése és elfogadása áll, ahol a segítő hiteles és önmaga, s ezzel a mintával a klienst is ugyanerre bátorítja, hogy bátran lehet az, aki - vagy éppen ebben nyújt segítséget, hogy felfedezze, hogy ki is ő valójában, és mit szeretne, ha épp arra van szükség. Két, teljesen egyenrangú ember beszélget egy elvárásoktól mentes térben, mely lehetőséget teremt a kapcsolódásra a másikkal, a Világgal, és ezáltal legmélyebb önmagunkkal. Így történik önmagunk mélyebb megértése, valós igényeink, szükségleteink felismerése, elfogadása - és természetesen az építő folyamat mindkét félben elindul, nem csupán a kliensben, hanem a segítőben is, hiszen itt mindkét fél aktívan jelen van a kapcsolatban. Aki személyközpontú folyamatban vesz részt, a beszélgetések során egyre inkább erősödést és az ezzel járó szabadságot, önmaga felvállalásának biztonságát éli meg, mégpedig tartósan - ezt saját tapasztalataimból merítve is tudom igazolni. Személyközpontú szemléletű segítőhöz híven nem diagnózisokban gondolkodom, hanem a másik fél minél teljesebb megértésére törekszem. Ami kevésbé ismert, de szintén lényegi része a személyközpontú folyamatnak, az az intuíció használata, ebben a transzperszonális szemlélet és gyakorlati megismeréseim, tapasztalataim is nagy segítségemre vannak.

A rogersi módszerben nem csupán képződtem, de a szakmai életem központi része is egyben (pl. a Személyközpontú Egyesület / MASZKPTE tagjaként rendszeresen részt veszek rendezvényeinken, és egyéb, nem egyesületi, ám nemzetközi alapú személyközpontú önismereti csoportokban - pl. Rogers által elindított Cross Cultural Communication Workshop/CCC). Mivel imádok csoportozni (nagyon sok személyes önismereti élményt ad, megteremti a hasonló gondolkodású kollégák megismerését és egyben a kiégés megelőzését is segíti), ezért nem csupán a CCC-n, de a legfőképpen csoportanalitikus módszert gyakorló őszi Pszichoterápiás Hétvége és a tavaszi Civil Csoport Hétvége önismereti csoportjaiban is rendszeresen részt veszek. Számomra mégis a személyközpontú CCC adja a legtöbbet, mely összegyűjti a személyközpontú szemléletben élő, egymáshoz kapcsolódni vágyó embereket a világ minden tájáról, s ezzel társadalmi mozgalom-jellege is van. A társadalmi jelleg itt azért érdekes, mert a személyközpontú szemlélet a humanisztikus pszichológia gyakorlati módszere, melynek virágzását éppen azok a '60-as évek amerikai társadalmi mozgalmai tették lehetővé, melyek először hívták fel a figyelmet az ember és az emberiség fejlődési lehetőségeire, egyedi felelősségvállalására, a környezetvédelem fontosságára, az emberi jogokra és egyenjogúságra, a háborúk elleni lázadásra, nyitva a keleti vallások felé a spiritualitásra, stb., engem pedig személy szerint éppen ilyen szempontból kezdtek érdekelni a társadalmi kérdések - és akkor körbe is értünk. Másrészt ennek azért van jelentősége, mert a hivatalos személyközpontú képzésen túl sok-sok önismereti csoportban és személyes "találkozás" során tapasztalhattam meg a módszer és a hiteles személyes kapcsolódások erejét. Így szakmai identitásomat tekintve elsősorban személyközpontú segítőnek vallom magam.

Rogers a humanisztikus pszichológia erőterében dolgozott, ő és kollégái munkássága teremtették meg a transzperszonális pszichológia alapjait. A humanisztikus pszichológusok mondták ki először, hogy az egészség több, mint a betegség hiánya, vagyis az ember alapvető szükséglete a fejlődés, növekedés és az önmegvalósításra való törekvés. Közös munkánk során ennek a szabadságnak kívánok teret adni, mely által Ön megerősödhet önmagában, és a merev struktúrákból a szabadság felé mozdulhat el, vagyis (ismét) önmaga lehet, és a saját életét élheti!

A tanácsadás óradíjai az alábbi módon alakulnak: - Egyéni tanácsadás / coaching (9-17 óra között): 9000 Ft - Egyéni tanácsadás (diákok számára) (9-17 óra között): 8000 Ft - Egyéni tanácsadás / coaching (17 órától): 12000 Ft (Amennyiben 17 óra utáni időpontra foglalna, e-mailben tudunk időpontot egyeztetni.)

Specializáció

  • Életvezetési tanácsadás
  • Életszakaszváltások kríziseinek kezelése
  • Life coaching
  • Business coaching
  • Munkahelyi és karrierproblémák
  • Párkapcsolati problémák
  • Önismeret, önmegvalósítás, önmagunk felvállalása és hiteles megélése
  • Veszteségek feldolgozása
  • Transzperszonális pszichológia - Spirituális kérdések

Kórházi háttér

  • Lisznyai Pszicho-Műhely Szakmai Közösség (2015 -től)
  • Magyar Transzperszonális Egyesület (2014 - 2015)
  • Kheiron Transzperszonális Pszichológiai Tanácsadó és Oktató Központ (2014 - 2015)
  • Nemzeti Közlekedési Hatóság - Pályaalkalmasság Vizsgálati Főosztály - Rendkívüli Alkalmasságvizsgálati Osztály (2011 - 2012), Előzetes Alkalmasságvizsgálati Osztály (2016 - 2017)

Tanulmányok

  • 2015- Személyközpontú tanácsadó képesítés (MASZKPTE)
  • 2016 Tanácsadó szakpszichológus - krízistanácsadás specializáció (ELTE-PPK)
  • 2011 Business és life coach (Business Coach Kft.)
  • 2011 Pszichológia Ma - munka- és szervezetpszichológia szakirány (BME-GTK)
  • 2011 Társadalmi tanulmányok Ba (ELTE-TáTK)
  • 2009 Pszichológia Ba (ELTE-PPK)

Tagságok

  • Magyar Személyközpontú Pszichoterápiás és Tanácsadási Egyesület
  • Magyar Transzperszonális Egyesület

Bogdán Brigitta vélemények

0 az 5-ből
5 csillag
0 %
4 csillag
0 %
3 csillag
0 %
2 csillag
0 %
1 csillag
0 %
Orvos
Hozzáállása, figyelmessége, kedvessége -
Megfelelő volt a tájékoztatásod? -
Megfelelő volt az ellátásod? -