Alap- és mesterszakos pszichológiai tanulmányaimat az Eötvös Loránd Tudományegyetemen végeztem el. Jelenleg sémakonzultánsnak képződök és képzésben lévő család- és párterapeuta jelölt vagyok.
Mindkét módszerrel először önismereti úton találkoztam: a sématerápiával egyéni tanácsadás során, a rendszerszemléletű családterápiával pedig egy genodráma csoportban, amelynek középpontjában a családi mintázatok felismerése, tudatosítása és korrekciója állt.Az egyéni önismereti utakon túl mindkettő képzés része az önismeret további mélyítése és a szakmai alapok elsajátítása. Jelenleg mindkét módszer esetében a szupervíziós szakaszban tartok.
Munkám során empátiával és figyelemmel kísérem klienseim történetét, hiszen minden személy, pár és család más-más háttérrel és tapasztalattal érkezik. Hiszem, hogy az elfogadó, biztonságos légkör megteremtése elengedhetetlen ahhoz, hogy a kliensek szabadon megélhessék érzéseiket és elindulhassanak a változás útján.
Sématerápiás tanácsadás:
Sématerápiás tanácsadás a II. kerületi Soulution Pszichológiai Tanácsadó Központ és a IX. kerületi Mentara központban elérhető.
Sématerápia egy rendszerszemléletű, kliens számára is könnyen értelmezhető keretrendszer, melyben a kognitív elemeken túl nagy hangsúlyt kapnak az érzelmek és a pszichológus-kliens kapcsolat is.
A sématerápiás tanácsadást azok figyelmébe ajánlom, akik jellemzően nem tudnak egy konkrét problémára vagy tünetre rámutatni, inkább úgy érzik, hogy az életük több területén, visszatérően jelentkeznek nehézségek. Továbbá segít felvett- és kényszer szerepeink, viselkedésmódok megismerésében és korrekciójában.
Amiben segíthetek:
Rendszerszemléletű pár- és családterápia
Pár- és családterápiás keretben kettős vezetéssel dolgozom, párom a XIX. Wekerle rendelőben Pejtsik Petra, orvos, mentálhigiénés szakember, képzésben lévő pár- és családterapeuta).
Terápiás munkánk alapja a rendszerszemlélet, mely a családot és a párkapcsolatot egységként kezeli. Hisszük, hogy a kapcsolati, a családban jelentkező problémák elakadások nem egyetlen személyre vezethetők vissza, hanem közös mintázatokból erednek, és így a közös működés megváltoztatásával alakíthatók át. Az üléseken mindkettőnk jelenléte támogatja a kapcsolati dinamika mélyebb megértését és a változások előmozdítását. Célunk, hogy biztonságos, elfogadó és támogató környezetet teremtsünk azok számára, akik családi vagy párkapcsolati nehézségekkel küzdenek.
Amiben segíthetünk:
ha a család vagy párkapcsolat krízisbe került (pl. munkahely elvesztése, betegség, veszteség),
ha régóta fennálló, megoldhatatlannak tűnő konfliktusokat élnek meg (pl. folyamatos viták, bizalmatlanság, elhidegülés),
ha egy vagy több családtagnál pszichés vagy testi tünetek jelentkeznek (pl. szorongás, evészavar, kényszeres viselkedés, kisgyermeknél bepisilés),
ha gyereknevelési nehézségekkel küzdenek,
ha nehézséget okoz alkalmazkodni a családi életciklus-változásokhoz (pl. házasságkötés, gyermek születése, kamaszkor, felnőtt gyermekek elköltözése),
ha szexuális zavarok jelentkeznek a párkapcsolatban,
ha múltbeli családi traumák feldolgozása szükséges,
ha eltávolodtak egymástól, és szeretnék újra megtalálni az egymáshoz vezető utat,
ha nehézséget okoz az őszinte kommunikáció vagy egymás meghallgatása,
ha válás után vagy új kapcsolat elején szeretnének támogatást,
ha a mozaikcsaláddá válás kihívásokat jelent (pl. új partner gyerekei, közös szabályok kialakítása),
ha problémát jelent a határok megtartása a családi rendszerben (pl. nagyszülők befolyása, különélő családtaggal való kapcsolat),
ha nehézséget okoz az eltérő nevelési elvek összehangolása,
ha döntéshelyzet előtt állnak (pl. együtt maradás vagy elválás kérdése),
ha meddőséggel vagy gyermekvállalással kapcsolatos érzelmi nehézségeket élnek meg,
ha szeretnék megelőzni a kapcsolat további romlását, és tudatosan dolgozni rajta.
Pár-és családterápia esetében közvetlenül a csaladtherapia@gmail.com email címen vagyunk elérhetőek.