Pszichológusként hiszek abban, hogy minden ember egyedi figyelmet és támogatást igényel, hogy kibontakoztathassa saját belső erőforrásait. Kiemelt figyelmet fordítok a bizalom és elfogadás légkörének megteremtésére, ahol mindenki szabadon kifejezheti érzéseit és gondolatait, hiszen ahogy Irwin Yalom is mondja: „Az elfogadás és a szeretet a gyógyulás alapjai.”
Széleskörű tapasztalattal rendelkezem gyerekektől egészen a felnőttekig, így munkám során a különböző életkorok speciális nehézségeit és igényeit is szem előtt tartom. Tapasztalatom van ezentúl figyelemzavarral érintett gyermekek és felnőttek konzultációjában is, így jól ismerem azokat a kihívásokat, amelyekkel mind a gyerekek, mind a családtagjaik szembesülhetnek.
Egy személyt nemcsak saját képességei és készségei határozzák meg, hanem ezen túl az őt körülvevő társas közeg, illetve különféle környezeti tényezők is. Ezért fontosnak tartom, hogy rendszerszemléletben közelítsek meg egy-egy esetet, nehézséget, hiszen így szélesebb kontextusban ráláthatok a kliens problémájára. Célom, hogy klienseim ne csak adott nehézségeik megoldására találjanak eszközöket, hanem új, mélyebb rálátást is nyerjenek önmagukra.
Különösen fontos számomra a kreatív kifejezés eszköze, így szívesen alkalmazok művészetterápiás elemeket a konzultációs folyamatokban. Hiszem, hogy a művészet egy olyan kaput nyithat meg, amely segít megfogalmazni azokat az érzéseket és gondolatokat, melyeket szavakban nehezebb lenne kifejezni.