Nagy-Balóné Mogyorós Vera
Klinikai szakpszichológus és mentálhigiénés szakember
Pár- és családterapeuta
2000-ben végeztem az Eötvös Loránd Tudományegyetem pszichológia szakán.
2004-ben a Semmelweis Egyetemen Klinikai pszichológusi szakvizsgát tettem.
2007-ben Pár- és családterapeuta címet szereztem a Magyar Családterápiás Egyesületnél.
2008-ban Katathym Imaginatív Pszichoterápiás képzést végeztem az Integratív Pszichoterápiás Egyesületnél.
2023 Regressziós technikák disszociatív zavarok kezelésében képzés a Magyar Komplex Pszichoterápiás Egyesületnél.
22 éve dolgozom fiatalokkal, szüleikkel és családjaikkal. 8 évig dolgoztam egy gyermek- és ifjúsági pszichoterápiás szakambullancián, 3 évig egy nevelési tanácsadóban, valamint 20 éve iskolapszichológusként segítem a fiatalokat.
Magánrendelésemen pedig segítem a hozzám forduló felnőtteket is.
Integratív szemléletem
Alapvetően rendszerszemléletben gondolkozom, hiszen mindannyian kisebb-nagyobb rendszerek tagjai vagyunk, melyek akarva-akaratlanul befolyásolják életünk alakulását. Pszichodinamikus szemléletem a problémák gyökereinek feltárására fókuszál. A feltárás során meg kell ismernünk lelkünk tudattalan tartalmait is, ami nem könnyű, de a relaxációs módszerek, a rendkívül izgalmas katathym imaginációs pszichoterápia, valamint a regressziós technikák hatékonyan segítenek minket a múlt nehézségeinek megértésben, feldolgozásában.
A KIP módszer mélylélektani, analitikus alapokon nyugvó terápiás eljárás. Abból indul ki, hogy a relaxált tudatállapotban megjelenő képek a személy tudattalanjának, tudatalatti konfliktusainak, problémáinak szimbolizációi. A képek által a felszínre, a tudatközelbe lehet emelni mélyen gyökerező félelmeket, vágyakat, indulatokat, elfojtott lelki tartalmakat. Ez aztán lehetővé teszi a tudatos szinten a további feldolgozást, mely a megértés, a belátás és a változás irányába való elmozduláshoz vezet. A KIP a személyiség mélyrétegeit mozgatja meg, és olyan tartományokhoz fér hozzá gyógyító módon, ahová a verbalitásra alapozott terápiás eszközök nem nyernek bebocsátást. A lelki képek megélése, megfigyelése, alakulása során, azok feldolgozásával és integrálásával vezet az út a gyógyuláshoz a terápiás folyamatban.