Sárosi Viktória, klinikai és mentálhigiéniai gyermek- és ifjúsági szakpszichológus magánrendelése.
Szakmai tapasztalatomat a kerületi Pedagógiai Szakszolgáltnál elöltött évek alatt szereztem, ahol lehetőségem volt pszichológia segítségnyújtáson túl, gyermekek tanulási nehézségeinek feltárásában, iskolaérettségi vizsgálatában segédkezni.
Munkám során rendszerszemléletben dolgozom, hiszem, hogy a gyermek tünete számos esetben reprezentálja a családban létrejövő diszharmóniát, nehézségeket. Mindennek tükrében fontosnak tartom a szülőkkel történő rendszeres konzultációs alkalmak megvalósítását. Annál is inkább, hiszen ők azok, akik gyermeküket a legjobban ismerik, így a szülői visszajelzések nagyban hozzájárulnak a terápia sikerességéhez. Nem hiszek a tökéletes szülő fogalmában, a cél, hogy a szülő saját értékrendje szerint „elég jó” szülője lehessen gyermekének; komfortosan, elégedetten érezze magát szülői szerepében.
Sokszor tapasztaltam, hogy a szülőben megjelenő aggodalmak mennyire megterhelőek tudnak lenni, milyen nagymértékben kihatnak a gyermekkel alakuló érzelmi kapcsolatra. Az ilyen helyzetekben segíthet a feltáró beszélgetés, a szülőkonzultáció.
A foglalkozások játékos formában zajlanak, melyeken a gyerekek az esetek túlnyomó többségében lelkesen, szívesen vesznek részt! A foglalkozások időtartama 50 perc, melyek főként analitikus orientált terápiás szemléletben, heti rendszerességgel zajlanak. Gyermekek esetében a játékterápiás eszközök, serdülők esetében pedig a verbalitás dominál. A módszereket tekintve integratív szemléletet képviselek, így helyet kapnak a terápia során, például művészetterápiás eszközök, relaxációs és az imaginációs technikák is. A szülőkkel a terápia során rendszeresen konzultálok.
Négy évesnél fiatalabb gyermekek esetében baba-mama-konzultáció keretében zajlanak a foglalkozások, amikor az egyik vagy minkét szülő jelen van a gyermekkel.