Dr. Molnár Violetta vagyok, szülész-nőgyógyász szakorvos.
2017-ben végeztem a Semmelweis Egyetemen. 2022-ben szereztem meg a szakvizsgámat szülészet-nőgyógyászatból “kiválóan megfelelt” minősítéssel.
Régóta tudtam, mivel szeretnék foglalkozni: már a gimnáziumi évek alatt elbűvölt az új élet létrejöttének, a magzat méhen belüli fejlődésének biológiája, a születés csodája.
Első éves egyetemi nyári gyakorlat során szerettem bele a műtő világába. Olyan sebészeti osztályra kerültem, ahol szívesen fogadták a fiatalokat, így rengeteget tanulhattam. Egyetemi éveim alatt minden nyáron ott önkénteskedtem, ennek köszönhetően az egyetem végére már otthonosan mozogtam a műtőben.
Később, kórházi munkám során a laparoscopos munkacsoport tagjaként lehetőségem nyílt számos hastükrözéses műtét elvégzésére az egyszerű petefészek cystáktól a teljes méheltávolításig. Egyik fő érdeklődési területem az endometriózis, amely egyre több nőt érint, és sajnos jelentősen befolyásolhatja az életminőséget.
Szakmai tudásom bővítése és frissen tartása céljából rendszeres látogatója vagyok a Magyarországon és külföldön megrendezésre kerülő nőgyógyászati, illetve gyermeknőgyógyászati konferenciáknak.
A legnagyobb elismerés számomra, amikor egy jól sikerült műtétet követően a páciens arról számol be, hogy fájdalmai megszűntek, vagy megfogant a rég kívánt várandósság.
A várandósságot, szülést még mindig csodaként élem meg. Együtt izgulok minden kismamával az ultrahangok során, és együtt örülök velük, amikor megszületik a kis élet, akit a szívük alatt hordtak.
Hitvallásom, hogy a megfelelő kommunikáció, az alapos tájékoztatás a minőségi betegellátás alapja.
Munka során az motivál, hogy a páciens a vizsgálat végén úgy hagyja el a vizsgálót, hogy nem maradt benne bizonytalanság vagy kérdés.
Jól megértem magam az első vizsgálatra érkező tinédzserekkel és a változókori panaszok miatt hozzám forduló érett korosztállyal is, hiszen tudom, hogy milyen egy nőgyógyászati vizsgálóban a páciens oldalán ülni.
Hiszem, hogy a bizalmas orvos-beteg kapcsolat, a szorongásmentes légkör kialakítása elengedhetetlen a közös cél eléréséhez – azaz a gyógyuláshoz.