Pszichológusi munkám során kiemelten foglalkozom veszteségfeldolgozással, ami nem kizárólag a haláleseti gyászkísérést jelenti, hiszen veszteségeink típusa sokféle lehet: elveszíthetjük a biztonságérzetünket, a hitünket, reményeinket, lehetőségeket, de veszteséget jelent minden be nem teljesült kapcsolat, vágy, álom. Ha pedig ezek gyászfolyamata nem zárul le, az elakadást okozhat életünk egyéb területein. A veszteségekről kialakult sémáink, mítoszaink, de megküzdési módjaink is akadályozhatják ezt az érzelmi lezárást, sőt még azt is, hogy egyáltalán felismerjük: gyászolunk.
Életünk során rengeteg változáson és krízisen megyünk keresztül, ilyen lehet egy nem várt szomorú életesemény, mint egy válás vagy haláleset, de akár egy várt, szeretetteljes életesemény is, mint egy gyermek érkezése. A nagy változást hozó élethelyzetek mind magában hordozzák a gyász összetett érzelmi állapotát – előjeltől függetlenül. Életciklusváltás okozta krízis, költözés, munkahelyváltás, válás, vetélés, egészségesnek várt, de atipikusan fejlődő gyermek érkezése: mind-mind olyan esetek és helyzetek, ahol a veszteségfeldolgozás segíthet. A közös munka során a lezáratlan, be nem teljesült kapcsolatokat és időszakokat is megkeressük, amik mind elakadásokat okozhatnak a kliens életében.
Pszichológusi munkám során segítem a hozzám fordulókat, hogy rátaláljanak belső erőforrásaikra és nagy hangsúlyt fektetek az önismeret fejlesztésére. A rendszerszemlélet mellet munkám során elengedhetetlennek tartom a megoldásközpontú és jövőorientált hozzáállást, konzultációimat mindennek szellemében tartom, munkámat rendszeres szupervízió mellett végzem.
Amivel hozzám fordulhatnak: