Mindenki rendelkezik azzal a belső erőforrással, hogy boldog és hasznos életet éljen.” – Carl R. Rogers
Carl R. Rogers az egyike azoknak a pszichológusoknak, akiknek a gondolatai nagy hatással voltak rám. Rogers szerint a változáshoz csak annyi szükséges, hogy találjunk valakit, aki hajlandó és képes elfogadóan figyelni az érzéseinkre, így egyre inkább képesek leszünk figyelni a belső hangjainkra. Egyre inkább oda tudunk figyelni az eddig letagadott érzéseinkre. Ahogy tapasztaljuk, hogy a másik elfogad ezekkel a nehéz érzésekkel együtt, mi is elkezdjük elfogadni magunkat, és képesek leszünk más helyzetekben is megmutatni valódi önmagunkat. Paradox módon, amikor elfogadom magamat olyannak, amilyen vagyok, elkezdek változni.
Több mint 14 éve dolgozom pszichológusként, többféle területen kipróbáltam magam. 6 évig dolgoztam pedagógiai szakszolgálatnál 3 és 18 év közötti gyermekekkel és szüleikkel nevelési tanácsadás keretében. Egy ideig iskolapszichológus voltam egy középiskolában, majd egyre inkább a felnőttek felé orientálódtam. Egy budapesti egyetemen egyéni pszichológiai tanácsadást, karriertanácsadást, illetve önismereti tréningeket tartottam. 2021 óta magánrendelésen fogadom felnőtt és kamasz klienseimet, valamint 12 év alatti gyermek esetében szülőkonzultációt tudok ajánlani. Önismereti pszichodráma csoportokat 2018 óta rendszeresen indítok egy kollégámmal.
Fontosnak tartom önismeretem folyamatos bővítését, munkámat rendszeres szupervízió mellett végzem. Az első 3-4 alkalommal igyekszem minél jobban feltárni a problémát és megismerni a kliensemet. Ezután a célok és a kliens személyiségének függvényében rugalmasan alkalmazok többféle módszert. Klienseimnek leginkább abban tudok segíteni, hogy a folyamat során egyre inkább felismerjék és megnevezzék aktuális érzelmeiket, megtanuljanak ítélkezésmentesen együttérezni saját magukkal, elkezdjenek jól bánni magukkal, egyfajta belső biztonságot kialakítani önmagukban. Ez aztán segíteni fog a nehéz érzelmi helyzetek átvészelésében és a másokhoz való kapcsolódásban is. Az érzelmek szabályozására kognitív és relaxációs technikákat alkalmazunk. A külső és belső konfliktusok jobb megértését monodráma technikákkal segítem. Nagy hangsúlyt fektetek arra, hogy „kitegyük a térbe” azt, ami a lelkünkben zajlik, mert úgy válik jobban érthetővé, kezelhetővé. A rendelőben ezért mindig kiteszek két-három plusz széket. A székek megjeleníthetnek fontos személyeket, énrészeket, vagy sémamódokat.