Első szakmám a szülészet-nőgyógyászat.
Ennek a szakmának a szépsége, hogy leginkább a megelőzésre koncentrál. A rendszeres rendelői gondozás egyik célja, hogy a női, (várandósság esetén magzati) egészséget megőrizzük. A másik célja az, hogy a kezdődő betegségeket időben kiszűrjük és az egészséget, ha lehet, helyreállítsuk.
Számos ellátása során az orvos megtapasztalja, hogy olykor az egészség életmód váltással őrizhető meg, azonban előfordul az is, hogy egy megfelelő időben elkezdett gyógyszeres kezelés fogja nagyobb valószínűséggel megelőzni a kórházi nagyműtétes beavatkozást.
Az elkövetkező időkben az egészségügy is egy feltartóztathatatlan átalakuláson fog végbemenni. Naponta jelennek meg új technológiai újítások, de ezzel párhuzamosan a lehetőségek egyre drágulnak, az elérhetőségük korlátozottá válik.
Összefoglalva, az egészség megőrzésének fontossága alig változik!
Mindezt felismerve, ráépítve az előző tapasztalataimra, az endokrinológia és anyagcsere betegségek témában is szakképesítést szereztem. A kórházi munkát magam mögött hagytam, de fontosnak tartom, hogy rendelői körülmények között az állami finanszírozásban és a magánellátásban is dolgozzak. Jelenleg azt feltételezem, hogy a jövőben a két fajta ellátás egymás kiegészítőjeként, és nem alternatívájaként fog működni.
Állapotváltozásainkat nem csak a legújabb technológiai műszerekkel tudjuk kimutatni, hanem önmegfigyeléssel is. Az orvos által irányított betegoktatás világviszonylatban terjed, például allergiák esetében, a cukorbetegségben, legújabban pedig a ciklusdiagnosztikában. Utóbbi témában a FEMM (Fertility Education & Medical Management) nemzetközi szervezete által folyamatos képesítésben részesülök.